STRONA GŁÓWNA JĘZYK > PL EN DE
Infolinia: Odkryj numer
 

Turnusy Wakacyjne dla Seniorów

2017-06-27

Mieszkania dla seniorów

 

Wraz z początkiem lata, oferujemy WAKACYJNE  TURNUSY w Centrum Seniora Angel Care! Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zarówno seniorów, jak i ich rodzin oraz w odpowiedzi na wciąż rosnące zapotrzebowanie na krótkoterminowe pobyty odbywające się w komfortowych specjalistycznych ośrodkach dla osób starszych, Centrum Angel Care uruchomiło turnusy dla seniorów. W trakcie pobytu pensjonariusze pozostają pod stałą opieką profesjonalnej kadry, której zadaniem jest stworzenie bezpiecznej i przyjaznej przestrzeni, z niemal domową atmosferą.


Opieka medyczna na najwyższym poziomie

Angel Care w czasie trwania turnusów odpowiada na wszystkie potrzeby osób starszych, uwzględniając ich stan zdrowia, pasje i zainteresowania. Mają oni zapewnioną opiekę zdrowotną 24 godziny na dobę, komfort, bezpieczeństwo i towarzystwo. Podczas pobytu w ramach turnusu seniorzy otrzymują dostosowane do ich potrzeb, a także możliwości aktywności oraz optymalną, dedykowaną terapię, wzbogaconą o różne formy profilaktyki. Zachowują własny rytm dnia, ale w każdej chwili mogą liczyć na opiekę medyczną, kompleksową pomoc w codziennych czynnościach pielęgnacyjno-higienicznych, w podawaniu posiłków oraz rehabilitacji. Do dyspozycji pensjonariuszy są w pełni wyposażone i całościowo przystosowane do pobytu osób starszych pokoje. W trakcie trwania turnusu możliwa jest także konsultacja i diagnostyka w Klinice Pamięci, która zapewnia nowatorskie metody badania, konsultacje psychiatryczne, oraz porady dotyczące najlepszej dla seniorów diety, różnego rodzaju formy aktywności fizycznej oraz gimnastykę umysłu.

Rozumiemy potrzebę integracji

Turnusy przeciwdziałają wykluczeniu społecznemu seniorów. Osoby przewlekle chore i niesamodzielne, które przez zły stan zdrowia nie mają możliwości aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym w swoim miejscu zamieszkania, w Centrum pod stałą opieką personelu, na nowo czują się potrzebni i użyteczni. Pamiętamy, że seniorzy mają niezwykle silną potrzebę przynależności do grupy. Wiemy, że obecność drugiego człowieka, z którym mogą wymienić się doświadczeniami i spostrzeżeniami, jest niezwykle ważna. Turnus umożliwia osobom w podeszłym wieku nawiązanie nowych znajomości. Wspólne spacery, gry, a także rozmowy wpływają na pozytywne samopoczucie oraz postrzeganie samego siebie. W Centrum Angel Care seniorzy mogą spędzać czas wśród osób w zbliżonym wieku, z podobnymi zainteresowaniami oraz potrzebami, korzystać m.in. ze stolików szachowych czy boiska do gry w petankę. Jeżeli kondycja naszych pensjonariuszy na to pozwala, aktywnie uczestniczą oni w życiu społecznym i kulturowym Wrocławia.

Z myślą o rodzinie

Turnusy uruchomione zostały również z myślą o ludziach, którzy na co dzień zajmują się wymagającymi stałej opieki bliskimi. Dzięki takiemu rozwiązaniu, mogą oni skorzystać z niezbędnego urlopu, odpocząć oraz zregenerować siły. Seniorzy otrzymają całodobową opiekę pielęgniarską, nadzór lekarski oraz odpowiednio zbilansowane posiłki, natomiast ich rodziny gwarancję spokoju, że najbliżsi otoczeni są opieką na najwyższym poziomie, w zależności od tego, czego oczekują i wymagają.

 

Skorzystaj z turnusów dla seniorów
prywatne domy opieki
MEDI-system
Na Dyrekcyjnej

ul. Dyrekcyjna 5‑7
Wrocław

+48 71 311 11 88

facebookYou Tubelinked-in