STRONA GŁÓWNA JĘZYK > PL EN DE
Infolinia: Odkryj numer
 

Zostań Włóczkersem i pomóż dzieciom

2016-11-29

Klub Seniora dołącza do akcji fundacji Redemptoris Missio – „Czapki na zimę dla dzieciaków”. Klubowicze na drutach wykonają nakrycia głowy, które trafią do potrzebujących dzieci w Af­ga­ni­sta­nie. Dziergaj razem.

Redemptoris Missio z Poznania pomaga afgańskim dzieciom już od pięciu lat. O ich trudnej sytuacji pracownikom fundacji opowiedzieli spotkaniu na lotnisku wojskowym żołnierze. Zaczęło się od ponad 600 czapek, które przyniosła jedna z zakonnic. Z czasem o wydarzeniu zrobiło się głośno, a do klasztoru Urszulanek w Poznaniu zaczęły spływać włóczki i czapki z całego kraju.

W tym roku do akcji „Czapki na zimę dla dzieciaków” przyłączył się Klub Seniora Angel Care. Spotkania odbywają się w każdą środę od godziny 16.00. Włóczkersem może zostać każdy. Brak doświadczenia nie stanowi przeszkody – w Angel Care robienia na drutach można nauczyć się od podstaw.

Osoby, które mają wełnę, ale z jakiś względów nie robią już na drutach, również mogą pomóc. Wystarczy, że dostarczą do Klubu Seniora włóczkę, a Włóczkersi wydziergają z kolorowych kłębków czapki. Te polecą wojskowym samolotem do Afganistanu. Do tej pory Włóczkersi zaopatrzyli w czapki kilkadziesiąt tysięcy dzieci.

Wstęp wolny - zapraszamy! 

 

MEDI-system
Na Dyrekcyjnej

ul. Dyrekcyjna 5‑7
Wrocław

+48 71 311 11 88

facebookYou Tubelinked-in