STRONA GŁÓWNA JĘZYK > PL EN DE
Infolinia: Odkryj numer
 
 

Klub seniora Angel Care

 
Nordic Walking

Nordic Walking jest rodzajem aktywności fizycznej, którą może uprawiać prawie każdy, zajęcia dedykowane są dla seniorów w różnym wieku i różnym stopniem sprawności.

Zajęcia poprawiają wydolność, wzmacniają mięśnie kończyn dolnych, mięśnie tułowia, dzięki kijkom angażują mięśnie kończyn górnych, które na co dzień są mało używane. Dzięki kijkom odciążamy stawy nóg i kręgosłup lędźwiowy. Trening poprawia gibkość mięśni i mobilność stawów oraz koordynację i równowagę.

Pilates

Zajęcia opierają się na rozciągania i uelastycznieniu wszystkich mięśni ciała. Jest  to połączenie jogi, baletu i ćwiczeń izometrycznych. Celem ćwiczeń jest wzmocnienie mięśni bez ich nadmiernego rozbudowania, odciążenie kręgosłupa, poprawa postawy, uelastycznienie ciała, obniżenie poziomu stresu oraz ogólna poprawy zdrowia.

Poranny Stretching

Trening ten to połączenie  ćwiczeń rozciągających, rozluźniających, pilatesowych i niektórych pozycji jogi. Regularnie wykonywane ćwiczenia rozciągające pomagają przy zdrętwiałych od długotrwałego siedzenia mięśniach. 

Sprawny senior

Są to ćwiczenia  wzmacniające osłabione mięśnie posturalne i   przywracających prawidłową postawę. Ćwiczenia te mają charakter zarówno profilaktyczny jak i terapeutyczny . Systematyczne ćwiczenia gwarantują utrzymanie prawidłowej postawy ciała , wzmocnienie szkieletu mięśniowego , redukcja przykurczy mięśniowych oraz zmniejszenie  dolegliwości bólowych .

Aktywny senior

Zajęcia wpływają na naukę prawidłowego oddychania podczas wykonywanych ćwiczeń, wzmacnianie mięśni posturalnych oraz odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Ponadto ćwiczenia ogólnousprawniające kształtują nawyk prawidłowej postawy.

Trening mózgu i warsztaty rozwojowe

Trening opiera się na ćwiczeniach słowno-logicznych. Jego celem jest ćwiczenie pamięci, utrwalanie procesów myślowych, poprawienie sprawności, podniesienie własnej wartości.

Warsztaty artystyczne

Warsztaty artystyczne mają na celu usprawnienia sferty manualnej, koordynacji wzrokowo-ruchowej,koncentracji uwagi. Pozwalają na swobodną twórczość i możliwość stworzenia przepięknych prac z zakresu kulingu,decoupage.

Szachy dla początkujących

Na naukę nigdy nie jest za późno na zajęcia zapraszamy osoby, które chcą poznać bądź też przypomnieć sobie zasady tej gry strategicznej.

Klub Bingo

Bingo jest dynamiczną grą towarzyską, liczy się szczęści i spostrzegawczość. Gracze na otrzymanych kartach wypatrują losowanych liczb.

Kącik prasowy

Przy kawie czy herbacie można poczytać zawsze aktualną prasę oraz porozwiązywać krzyżówki w miłej atmosferze.

Klub Brydża

Pod okiem Instruktorki Polskiego Związku Brydża Sportowego można poznać tajniki gry w karty. Na poziomie amatorskim Brydż jest wspaniała rozrywką i wciągającym sposobem spędzenia wolnego czasu.

Wieczorek poetycki

Raz w tygodniu można zaprezentować własną twórczość lub zasłuchać się w poezji zaproszonego gościa.

Ćwiczenia obwodowe

Trenować swoje ciało należy w każdym wieku. Naszą propozycją dla Państwa są ćwiczenia obwodowe, które można wykonywać nawet w domu.  To zestaw ćwiczeń na wszystkie podstawowe partie mięśniowe. Ćwiczenia należy wykonywać jedno po drugim bez wiekszych przerw na odpoczynek. Metoda trenowania obwodowego nie ogranicza wiekowo ani co do miejsca wykonywanych ćwiczeń.


Lekcje tańca

Lekcji tańca udzielają profesjonalni tancerze. Pokasują kroki podstawowe oraz zdradzają tajniki profesjonalnych występów.

Na zajęciach uśmiech ale i skupienie nie schodzi z twarzy uczestników.

Klub podróżnika

Wiele wspaniałych opowieści, wspomnień i niesamowitych historii. Slajdy, zdjęcia lub prezentacje to wszystko o podróżach przebytych lub tych, które są jeszcze przezd nami.

Warsztaty teatralne

Jeśli chcesz odkryć w sobie umiejętności aktorskie, potrenować dykcję albo po prostu dobrze się bawić to warsztaty teatralne są najlepszym do tego miejscem. Pod okiem prowadzącej poznasz swoje możliwości a może odkryjesz duszę artysty.

Trening mózgu: Scrabble

U nas zagrasz i poćwiczysz mózg przy obecnie jednej z najpopularniejszych gier słownych na świecie. Scrabble o tej grze jest mowa to doskonały trening mózgu.

 

MEDI-system
Na Dyrekcyjnej

ul. Dyrekcyjna 5‑7
Wrocław

+48 71 311 11 88

facebookYou Tubelinked-in