STRONA GŁÓWNA JĘZYK > PL EN DE
Infolinia: Odkryj numer
 

Wyjątkowy wykład w Angel Care

2016-10-05

Co zrobić, gdy osoba którą kochamy przestaje nas rozpoznawać? Jak radzić sobie ze stresem i żalem? Odpowiedzi na te pytania będzie można poznać już w czwartek 6 października w Angel Care. Zapraszamy na bezpłatny wykład światowej klasy eksperta – dr Costisa Prouskasa, greckiego psychologa-gerontologa. Wstęp wolny.

Dr Costis Prouskas ma wieloletnie doświadczenie w temacie chorób demencyjnych. Ukończył psychologię (uczelnia Londyn Goldsmiths) i ma doktorat z gerontologii (Kings College London). Pełni funkcję wiceprezesa stowarzyszenia ateńskiej Alzheimer Disease and Related Disorders. Jego zainteresowania badawcze obejmują starzenie się, demencję, opiekę rodzinną, organizację i zarządzaniem jednostkami ochrony zdrowia i opieki społecznej.

W czwartek wygłosi specjalny wykład w centrum seniora Angel Care. Uczestnicy dowiedzą się:

  • Jak zminimalizować postęp chorób demencyjnych
  • W jaki sposób nawiązywać i podtrzymywać więzi z chorym
  • Jak komunikować się z osobą chorą na demencję
  • Co zrobić, gdy osoba, którą kochamy, przestaje nas rozpoznawać
  • Jak znaleźć nadzieję, zmagając się ze stresem i żalem
  • Co zrobić, gdy opieka nad osobą, którą kochamy przerasta nasze możliwości

- Bliskim osób z demencją nie jest łatwo. W początkowej fazie chory może zapominać o drobnych rzeczach, by z czasem mylić dom ze sklepem, a syna z nieżyjącym mężem. Rodzina może być oskarżana o kradzież, a podawane leki bywają odbierane jako trucizna. Opieka jest uciążliwa. Podczas spotkania będę chciał powiedzieć, jak sobie z nią radzić – mówi dr Costis Prouskas.

Wykład odbędzie się w czwartek o godzinie 18.00 w centrum seniora Angel Care we Wrocławiu. Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona. Więcej informacji pod numerem telefonów: 71 306 90 30, 506 919 332

 

MEDI-system
Na Dyrekcyjnej

ul. Dyrekcyjna 5‑7
Wrocław

+48 71 311 11 88

facebookYou Tubelinked-in