JĘZYK > PL EN DE
Infolinia: Odkryj numer
 
 

Nowy standard życia na emeryturze - opieka nad seniorami w Warszawie

 

Dom to miejsce, w którym czujemy się bezpiecznie i przede wszystkim, gdzie możemy żyć niezależnie
i na własnych zasadach. W takim domu możemy mówić o spokojnej i szczęśliwej starości. Dlatego w Polsce coraz głośniej mówi się o kompleksowych centrach opieki nad seniorami, którym przyświeca idea assisted living (wspierane życie). W przystosowanych dla osób starszych, mieszkaniach, które spełniają najwyższe światowe standardy, seniorzy mogą żyć własnym rytmem, zgodnie ze swoimi przyzwyczajeniami, nie rezygnując z aktywności
w sprzyjającym ku temu otoczeniu.

W Polsce wciąż brakuje wysokiej jakości ośrodków dla seniorów. Oferta kompleksowo wyposażonych ośrodków dla osób starszych jest wciąż zbyt uboga, jednak dynamiczny rozwój tego segmentu napawa optymizmem. W Warszawie planowane jest powstanie kolejnego centrum Angel Care oferującego szeroki wachlarz rozwiązań dla osób starszych o różnym stopniu sprawności.

Niezależność, wygoda i bezpieczeństwo - warszawski dom opieki

Warszawski Angel Care będzie kolejnym – po Wrocławiu - punktem na mapie sieci ośrodków opieki
dla osób starszych w Polsce firmowanych tą marką. Obiekt w Warszawie połączy funkcje domu seniora oraz centrum chorób demencyjnych z Mieszkaniami dla Seniorów, a wszystko w specjalnie przystosowanym, bezpiecznym otoczeniu. Angel Care to dużo więcej niż dom spokojnej starości czy dom opieki, to nowoczesne, specjalistyczne placówki ze zróżnicowaną ofertą usług dla seniorów - tych sprawnych fizycznie i tych z problemami zdrowotnymi. W niczym nie przypominają one „tradycyjnych” domów starców. Poszczególne etapy życia senioralnego niosą zróżnicowane możliwości i wyzwania dla seniorów oraz wszystkich sprawujących nad nimi opiekę, dlatego – podobnie jak we Wrocławiu - w Warszawie oraz kolejnych nowopowstałych centrach Angel Care seniorzy objęci zostaną opieką na różnych poziomach, w zależności od tego, czego oczekują
i wymagają. W warszawskim Angel Care do dyspozycji mieszkańców przeznaczone zostaną samodzielne apartamenty dające im pełną niezależność w połączeniu z wygodą i bezpieczeństwem, dom opieki dla osób wymagających częściowego lub całościowego wsparcia w życiu codziennym oraz Centrum Chorób Demencyjnych. Mieszkańcy centrum będą mieć wszystko: przyjazny personel medyczny, leki, komfortowe warunki, ale przede wszystkim aktywności i towarzystwo. Pacjenci z demencją nie będą zmagać się z codziennymi obowiązkami, a dzięki profesjonalnej opiece i zastosowaniu odpowiednich aktywności, będą mogli z powodzeniem cieszyć się życiem.

Warszawa otwarta na seniorów

Warszawa jest doskonałym miejscem pozwalającym na rozwój usług dla seniorów. Ekskluzywne domy opieki doskonale wpasowuje się w mapę stolicy. Warszawa od dawna jest w czołówce polskich miast, w rankingach jakości życia. Z roku na rok przyciąga coraz więcej turystów. To miasto o wysokich walorach kulturowych i architektonicznych. Co ważne, z każdym rokiem stolica wychodzi z coraz nowszymi inicjatywami, odpowiadając na potrzeby starszych mieszkańców. Warszawa aktywuje seniorów i zachęca ich do czynnego udziału w życiu miasta, oferując ciekawe inicjatywy: kursy komputerowe, zajęcia taneczne i teatralne, nauka języków obcych, pływanie, gimnastyka, nordic walking, czy spacery po mieście. Liczne centra aktywności zapraszają seniorów, którzy chcieliby uczyć się nowych rzeczy, podnosić kondycję psychiczną i fizyczną oraz działać na rzecz dobra wspólnego. Nowa placówka Angel Care, przyczyni się do podniesienia warszawskiego standardu opieki nad osobami starszymi.

 
MEDI-system
Na Dyrekcyjnej

ul. Dyrekcyjna 5‑7
Wrocław

+48 71 311 11 88

facebookYou Tubelinked-in