JĘZYK > PL EN DE
Infolinia: Odkryj numer
 
 

Wciąż brakuje kompleksowych domów seniora

 

Grupa Angel Care z sukcesem wprowadza na polski rynek usług dla seniorów ideę assisted living, oferując osobom starszym poczucie prywatności, przy jednoczesnym wysokim i zróżnicowanym w zależności od potrzeb poziomem opieki. Burzy tym samym utrwalony w świadomości Polaków posępny obraz ośrodków zwanych „domami starców” i wprowadza na ten rynek nową jakość. Właściciel Centrów Angel Care planuje uruchomienie obiektów w kolejnych polskich miastach, m.in. Katowicach.

Zainteresowanie, jakie wzbudziło wrocławskie Centrum Angel Care, pokazało, jak ogromne jest zapotrzebowanie na domy opieki o wysokim standardzie, zaprojektowane od podstaw z myślą o potrzebach seniorów, gwarantujące z jednej strony niezależność, z drugiej zaś pełną dyspozycyjność personelu medycznego. Wpływ na to ma postępujący rozwój oraz zmieniający się wraz z nim współczesny model rodziny. Żyjemy dłużej i starość chcemy spędzać inaczej niż jeszcze 50, czy nawet 20 lat temu. W dzisiejszych czasach osoby starsze są w dalszym ciągu otwarte na świat, zanika model domu tzw. wielopokoleniowego. Seniorzy widzą rzeczywistość z szerszej perspektywy. Chcą być niezależni i w dalszym ciągu pragną rozwijać, czego najlepszym dowodem jest choćby uniwersytet trzeciego wieku.

Dlaczego opieka nad seniorami w Katowicach?

Katowice są doskonałym miejscem na rozwój usług dla seniorów. Miasto jest otwarte na nowe inicjatywy, w ciągu tych 10 lat zmieniło się nie do poznania. Katowice stały się miastem prawdziwie europejskim, w którym nowoczesność przenika się z tradycją. Z drugiej strony, śląska stolica coraz bardziej się starzeje. Jak podają statystyki, już teraz notowany jest tam najniższy spośród wszystkich miast wojewódzkich odsetek ludności czynnej zawodowo. W ostatnich pięciu latach w obrębie Katowic powstało kilka nowych domów spokojnej starości o podwyższonym standardzie. Wciąż jednak za mało jest placówek, które w sposób kompleksowy zajmują się osobami starszymi – zarówno tymi o zadowalającym stanie zdrowia, jak i potrzebującymi opieki przez całą dobę. Poprawa warunków życia oraz zmiany obyczajowe mieszkańców Śląska wymuszają potrzebę otwierania takich domów spokojnej starości. Centrum Angel Care, które powstanie planowane jest w Katowicach, w pełni odpowie na te potrzeby. Zostanie ono – podobnie jak centrum wrocławskie ─ podzielone na trzy części. Pierwszą będą zajmowały Mieszkania dla Seniorów z infrastrukturą dostosowaną do wieku i możliwości ruchowych seniorów, w których mieszkańcy pozostają niezależni i będą mogą w dowolny sposób zaplanować swój dzień. Kolejne części to Dom Opieki oraz wydzielone z jego części Centrum Chorób Demencyjnych ─ dla osób wymagających specjalistycznej, całodobowej opieki. Wszystkie części będą miały osobne wejścia.

Bezpieczeństwo, komfort i aktywność - nasz dom opieki w Katowicach

W Centrum Angel Care seniorzy mają czuć się bezpiecznie i komfortowo. Dlatego każde Mieszkanie wyposażony będzie w instalację przywołująca, a nad spokojem mieszkańców całą dobę czuwa personel medyczny oraz opiekuńczy. Pomieszczenia skrojone są na miarę i dostosowane są do oczekiwań mieszkańców, by czuli się w nich jak w domu. Dodatkowo personel służy pomocą w codziennych czynnościach, jak np. zamówienie taksówki, rezerwacja biletów w teatrze czy załatwienie spraw urzędowych. Do dyspozycji są również sale fitness oraz strefy aktywności. Natomiast w Domu Opieki osoby chore na demencję starczą i Alzheimera, znajdą spokój i całodobową specjalistyczną opiekę, oraz odpowiednio dobraną terapię.

 
MEDI-system
Na Dyrekcyjnej

ul. Dyrekcyjna 5‑7
Wrocław

+48 71 311 11 88

facebookYou Tubelinked-in